top of page

HAKKINDA

BİR BAKIRKÖY ROTARACT KULÜBÜ PROJESİ OLAN "ÖZGÜR KİTAPLAR" VE FINDIKLI ROTARACT KULÜBÜ PROJESİ "BOOK TRIP", TÜM DÜNYADA YAYGIN OLAN "GEZGİN KİTAP" (BOOK CROSSING) UYGULAMASINA KÜÇÜK BİRER KATKIDIR. BİZ DÜŞÜNDÜK Kİ; KİTAPLAR OKUNDUKTAN SONRA KÜTÜPHANELERİMİZDE DİNLENMEYE ÇEKİLMEMELİ. DIŞARI ÇIKMALI, GEZMELİ, DAHA FAZLA İNSANLA TANIŞIP ARKADAŞ EDİNMELİLER. DAHA FAZLA İNSANIN HAYATLARINA BİRŞEYLER KATMALILAR. HEM NE GEREK VAR EVE TIKILMAYA; ÇIKIP GEZSİNLER, SOSYALLEŞSİNLER, HAYATLARINI YAŞASINLAR DEĞİL Mİ?

O YÜZDEN BU PROJEYİ BAŞLATTIK. KİTAPLARIMIZ ELDEN ELE DOLAŞSIN DAHA ÇOK İNSAN BU KİTAPLARI OKUYUP FAYDALANSIN İSTEDİK.

LÜTFEN SİZ DE BU KİTABI OKUYUN, FAYDALANIN, KEYFİNİ ÇIKARIN. SONRA TIPKI SİZİN GİBİ BİR BAŞKASININ BULABİLECEĞİ CAFE, VAPUR, OKUL KANTİNİ, OTOBÜS GİBİ BİR  YERE BIRAKIN Kİ YENİ SAHİBİNİ BULSUN. BİZCE GÜZEL BİR SİSTEM: BUL, OKU, BIRAK, BAŞKASI DA OKUSUN. 

 

PEKİ BİZ KİMİZ?

BİZ BAKIRKÖY ROTARACT KULÜBÜ -TIPKI TÜM DİĞER ROTARACT KULÜPLERİ GİBİ- ÖNCELİKLİ OLARAK TOPLUMSAL HİZMET VE MESLEKİ GELİŞİM PROJELERİ ÜRETEN BİRER SİVİL TOPLUM KURULUŞUYUZ. TEMEL AMACIMIZ ÜYELERİMİZİN KİŞİSEL GELİŞİMİNİ SAĞLAMAK VE TOPLUMUMUZA ÇEŞİTLİ ALANLARDA -Kİ BU ALANLAR ÇEVRE, EĞİTİM, SAĞLIK, KADINA KARŞI ŞİDDET, SOKAK HAYVANLARI VB GENİŞ BİR YELPAZEYE SAHİPTİR- HİZMET ETMEKTİR. DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN WWW.BAKİRKOYROTARACT.ORG ADRESİNİ ZİYARET EDEBİLİRSİNİZ.

 

KİTAB-I SEYYAH, BOOK CROSSING SİSTEMİNE ENTEGRE BİR PROJEDİR. TÜM KİTAPLAR SAHİP OLDUKLARI BCID KODU İLE WWW.BOOKCROSSING.COM ADRESİNDEN TAKİP EDİLEBİLİR.

bottom of page